Layout Builder Restrictions By Role (1.0.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Category
ja: カテゴリー

en: Save
ja: 保存

en: Role
ja: 役割

en: Blocks
ja: ブロック

en: Override defaults
ja: デフォルト設定の上書き

en: Layout ID
ja: レイアウト ID

en: Custom block types
ja: カスタムブロックタイプ

en: Layout Builder
ja: レイアウトビルダー
