Layout Builder Restrictions By Role (1.0.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Category
pt: Categoria

en: Save
pt: Salvar

en: Role
pt: Papel

en: Blocks
pt: Blocos

en: Override defaults
pt: Sobrescrever padrões

en: Layout ID
pt: ID do layout

en: Custom block types
pt: Tipos de blocos personalizados

en: Layout Builder
pt: Construtor de Layout
