Layout Builder Restrictions By Role (1.0.0-alpha3) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Category
ru: Категория

en: Save
ru: Сохранить

en: Role
ru: Роль

en: Blocks
ru: Блоки

en: Layouts
ru: Макеты

en: Override defaults
ru: Переопределить

en: Layout ID
ru: ID схемы

en: Custom block types
ru: Типы пользовательского блока

en: Layout Builder
ru: Конструктор макета
