Layout Builder Restrictions By Role (1.0.0-alpha4) - en to rm translation catalogue (5 entries)

en: Status
rm: situaziun giuridica

en: Operations
rm: acziuns

en: Category
rm: categoria

en: Save
rm: arcunar

en: Layout Builder
rm: impaginaziun
