Layout Builder Restrictions By Role (1.0.0-alpha5) - en to hr translation catalogue (6 entries)

en: Operations
hr: Operacije

en: Category
hr: Kategorija

en: Save
hr: Spremi

en: Role
hr: Uloga

en: Blocks
hr: Blokovi

en: Override defaults
hr: Premosti zadane postavke
