Layout Builder Restrictions By Role (1.0.0-alpha5) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Category
it: Categoria

en: Save
it: Salva

en: Role
it: Ruolo

en: Blocks
it: Blocchi

en: Override defaults
it: Sovrascrivi le impostazioni predefinite

en: Layout ID
it: ID del layout

en: Custom block types
it: Tipi di blocco personalizzato
