Layout Builder Restrictions By Role (1.0.0-alpha5) - en to sv translation catalogue (7 entries)

en: Operations
sv: Funktioner

en: Category
sv: Kategori

en: Save
sv: Spara

en: Role
sv: Roll

en: Blocks
sv: Block

en: Override defaults
sv: Åsidosätt standardvärden

en: Custom block types
sv: Anpassade blocktyper
