Layout Builder Styles (8.x-1.0-beta3) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Style
hi: अंदाज

en: Machine name
hi: मशीन नाम
