Layout Builder Styles (8.x-1.0-beta4) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Section
pt: Seção

en: Block
pt: Bloco

en: CSS classes
pt: Classes CSS

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Style
pt: Estilo

en: Classes
pt: Turmas

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Styles
pt: Estilos

en: Layout Builder
pt: Construtor de Layout
