Layout Builder Styles (8.x-1.0-beta4) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Section
pt: Secção

en: CSS classes
pt: Classes de CSS

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Style
pt: Estilo

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Checkboxes
pt: Caixas de seleção

en: Styles
pt: Estilos
