Layout Builder Styles (8.x-1.0-beta5) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Groups
tr: Gruplar

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Required
tr: Zorunlu

en: Label
tr: Etiket

en: Section
tr: Bölüm

en: Block
tr: Blok

en: Multiselect
tr: Çoklu seçim

en: CSS classes
tr: CSS sınıfları

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Classes
tr: Sınıflar

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Form type
tr: Form türü

en: Styles
tr: Biçemler

en: Layout Builder
tr: Yerleşim Oluşturucu
