Layout Builder Styles (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Groups
it: Gruppi

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: Required
it: Obbligatorio

en: Label
it: Etichetta

en: Section
it: Sezione

en: Block
it: Blocco

en: CSS classes
it: classi CSS

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Classes
it: Classi

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Styles
it: Stili
