Layout Builder Styles (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Groups
ru: Группы

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Weight
ru: Вес

en: Required
ru: Обязательно

en: Label
ru: Метка

en: Section
ru: Раздел

en: Block
ru: Блок

en: CSS classes
ru: CSS классы

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Classes
ru: Классы

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Checkboxes
ru: Блоки флажков

en: Form type
ru: Тип формы

en: Styles
ru: Стили

en: Layout Builder
ru: Конструктор макета
