Layout Builder Widget (8.x-1.6) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Revert to defaults
pt: Reverter para o padrão

en: Hidden
pt: Oculto

en: About
pt: Sobre

en: Discard changes
pt: Descartar alterações

en: Shown
pt: Exibido

en: Layout Builder
pt: Construtor de Layout

en: The layout override has been saved.
pt: A substituição do layout foi salva.

en: Layout Builder Widget
pt: Widget do Layout Builder

en: A field widget for Layout Builder.
pt: Um widget de campo para o Layout Builder.

en: Show content preview
pt: Mostrar prévia do conteúdo
