Layout Config Block (8.x-1.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (6 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Layout
mr: मांडणी

en: ID
mr: आय डी

en: Block
mr: भाग
