Layout builder library (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Save
nl: Opslaan

en: Layout
nl: Lay-out

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundle
nl: Bundel

en: Discard changes
nl: Wijzigingen verwerpen

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Save Layout
nl: Lay-out opslaan

en: Edit layout
nl: Lay-out bewerken

en: Manage layout
nl: Lay-out beheren

en: Add layout
nl: Lay-out toevoegen

en: @entity being viewed
nl: @entity wordt weergeven
