Layout builder library (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Layout
ru: Макет

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Bundle
ru: Набор

en: Discard changes
ru: Отменить изменения

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Save Layout
ru: Сохранить макет

en: Edit layout
ru: Редактировать макет

en: Manage layout
ru: Управление макетом

en: Add layout
ru: Добавить макет

en: @entity being viewed
ru: @entity просматривается

en: Layout library
ru: Библиотека макетов
