Layout builder library (8.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (14 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Layout
hu: Elrendezés

en: ID
hu: Azonosító

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Discard changes
hu: Változások elvetése

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Save layout
hu: Elrendezés mentése

en: The layout has been saved.
hu: Az elrendezés elmentve.

en: Add layout
hu: Új elrendezés

en: @entity being viewed
hu: @entity megtekintés alatt
