Layout builder library (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Discard changes
it: Abbandona le modifiche
