Layout builder library (8.x-1.0-beta5) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Layout
fa: آرایش

en: ID
fa: هویت

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Layout library
fa: کتاخانۀ طرح صفحه
