Layout builder library (8.x-1.0-beta5) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: Discard changes
pt: Descartar alterações

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Save layout
pt: Salvar layout

en: The layout has been saved.
pt: O layout foi salvo.

en: @entity being viewed
pt: @entity sendo vista
