Layout Paragraphs (2.0.0-beta7) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Edit
nl: Bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Layout
nl: Lay-out

en: Add Item
nl: Item toevoegen

en: Close
nl: Sluiten

en: Add section
nl: Nieuwe sectie toevoegen

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Move down
nl: Naar beneden verplaatsen

en: Move up
nl: Naar boven verplaatsen

en: Add Section
nl: Nieuwe sectie toevoegen

en: Drag
nl: Slepen

en: Layout Options
nl: Lay-out opties

en: About
nl: Over

en: @type %title has been updated.
nl: @type %title is bijgewerkt.

en: Behaviors
nl: Gedrag

en: Edit @type
nl: @type bewerken

en: Create new @type
nl: Nieuw(e) @type aanmaken

en: Delete component
nl: Component verwijderen

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Edit @label
nl: @label bewerken

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Modal width
nl: Breedte pop-up venster

en: Modal height
nl: Hoogte pop-up venster

en: Choose component
nl: Component kiezen

en: Promote to library
nl: Invoegen in bibliotheek

en: Layout builder for paragraphs.
nl: Lay-outgenerator voor paragrafen.

en: Modal Settings
nl: Modal-instellingen

en: Layout Paragraphs settings
nl: Layout Paragraphs-instellingen

en: Choose a layout:
nl: Lay-out kiezen:

en: Choose a component
nl: Een component kiezen

en: Drag or click and use arrow keys to move. <br />Press Return or Tab when finished.
nl: Sleep of klik en gebruik de pijltoetsen om te verplaatsen. <br />Druk op Enter of Tab als u klaar bent.

en: Really delete this "@type" component? There is no undo.
nl: Weet u zeker dat u dit component '@type' wilt verwijderen? U kunt dit niet ongedaan maken.
