Layout Paragraphs (2.0.0-beta9) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: Link
pt: Ligação

en: Save
pt: Guardar

en: Close
pt: Fechar

en: Labels
pt: Rótulos

en: Add section
pt: Adicionar secção

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Move down
pt: Mover para baixo

en: Move up
pt: Mover para cima

en: Add Section
pt: Adicionar secção

en: Drag
pt: Arrastar

en: Layout Options
pt: Opções da disposição

en: About
pt: Sobre

en: @type %title has been updated.
pt: @type %title foi actualizado.

en: Edit @type
pt: Editar @type

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Edit @label
pt: Editar @label

en: Choose a layout:
pt: Escolha uma disposição:

en: Choose a component
pt: Escolha um componente

en: Drag or click and use arrow keys to move. <br />Press Return or Tab when finished.
pt: Arraste ou clique e use as setas para mover. <br />Pressione Enter ou Tab quando terminar.
