Layout Paragraphs (2.1.1) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: Link
fr: Lien

en: Save
fr: Enregistrer

en: Layout
fr: Mise en page

en: Add Item
fr: Ajouter un élément

en: Close
fr: Fermer

en: Labels
fr: Étiquettes

en: Add section
fr: Ajouter une section

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Move down
fr: Descendre

en: Move up
fr: Monter

en: Add Section
fr: Ajouter section

en: About
fr: À propos

en: @type %title has been updated.
fr: Le contenu '%title', de type '@type', a été mis à jour.

en: Behaviors
fr: Comportements

en: Edit @type
fr: Modifier @type

en: Delete component
fr: Supprimer un composant

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Edit @label
fr: Modifier @label

en: Rendered as @mode
fr: Affiché(e) comme @mode

en: Modal width
fr: Largeur de la fenêtre modale

en: Modal height
fr: Hauteur de la fenêtre modale

en: Form display mode
fr: Mode d'affichage du formulaire

en: Form display mode: @form_display_mode
fr: Mode d'affichage du formulaire :  @form_display_mode

en: Unlink from library
fr: Dissocier de la bibliothèque

en: Promote to library
fr: Promouvoir vers la bibliothèque
