Layout Paragraphs (2.1.1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: Save
pt: Salvar

en: Add Item
pt: Adicionar Item

en: Close
pt: Fechar

en: Labels
pt: Rótulos

en: Add section
pt: Adicionar seção

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Move down
pt: Mover para baixo

en: Move up
pt: Mover para cima

en: Add Section
pt: Adicionar Seção

en: Drag
pt: Arrastar

en: About
pt: Sobre

en: @type %title has been updated.
pt: @type %title foi atualizado.

en: Edit @type
pt: Editar @type

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Edit @label
pt: Editar @label

en: Rendered as @mode
pt: Renderizado como @mode

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Modal width
pt: Largura da modal

en: Modal height
pt: Altura da modal

en: Unlink from library
pt: Desvincular da biblioteca
