Layout plugin (8.x-1.0-alpha19) - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: Layout
fr: Mise en page

en: Examples
fr: Exemples

en: Blocks
fr: Blocs

en: Layout settings
fr: Paramètres de mise en page

en: Selection logic
fr: Logique de sélection
