Layout plugin (8.x-1.0-alpha23) - en to ca translation catalogue (5 entries)

en: Layout
ca: Disposició

en: Examples
ca: Exemples

en: About
ca: Detalls

en: Uses
ca: Usos

en: Provides a way for modules or themes to register layouts.
ca: Proporciona una forma per als mòduls i temes de registrar disposicions.
