Layout plugin (8.x-1.0-alpha23) - en to ja translation catalogue (5 entries)

en: Layout
ja: レイアウト

en: Examples
ja: 例

en: About
ja: アバウト

en: Uses
ja: 機能

en: Provides a way for modules or themes to register layouts.
ja: モジュールやテーマでレイアウトを登録できるようにします。
