Layout settings (2.0.0-beta2) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Layout
fr: Mise en page

en: Color
fr: Couleur

en: Ignore
fr: Ignorer

en: Relative
fr: Relatif

en: About
fr: À propos

en: Absolute
fr: Absolu

en: Gradient
fr: Dégradé

en: Layout Settings
fr: Paramètres de mise en page

en: Image style
fr: Style d'image

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
fr: La clef est la valeur enregistrée. Le libellé sera utilisé dans les valeurs affichées et les formulaires d'édition.

en: Custom Classes
fr: Classes personnalisées
