Layout settings (2.0.0-beta2) - en to hu translation catalogue (14 entries)

en: Image
hu: Kép

en: Background
hu: Háttér

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Color
hu: Szín

en: Ignore
hu: Mellőz

en: Relative
hu: Relatív

en: Classes
hu: Osztályok

en: About
hu: Leírás

en: Absolute
hu: Abszolút

en: Gradient
hu: Színátmenet

en: Layout Settings
hu: Elrendezési beállítások

en: Image style
hu: Képstílus

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
hu: A kulcs az eltárolt érték. A címke az űrlapok szerkesztésénél és az értékek megjelenítésénél kerül felhasználásra.
