Layout settings (2.0.0-beta2) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Image
ru: Изображение

en: Background
ru: Фон

en: Layout
ru: Макет

en: Color
ru: Цвет

en: Ignore
ru: Игнорировать

en: Relative
ru: Относительное

en: Classes
ru: Классы

en: About
ru: Информация

en: Absolute
ru: Абсолютный

en: Gradient
ru: Градиент

en: Layout Settings
ru: Настройки Макета

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: None (original image)
ru: Нет (оригинальное изображение)

en: No Repeat
ru: Не повторять

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
ru: Ключ  - это значение, которое хранится в базе данных. А метка будет использоваться для отображения значения и в формах редактирования.

en: Background Attachment
ru: Фон

en: Background Repeat
ru: Повтор фона

en: Background Size
ru: Размер фона
