Layout settings (2.0.0-beta3) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Image
it: Immagine

en: Background
it: Sfondo

en: Color
it: Colore

en: Ignore
it: Ignora

en: Relative
it: Relativa

en: Classes
it: Classi

en: About
it: Informazioni

en: Absolute
it: Assoluto

en: Image style
it: Stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
it: La chiave è il valore memorizzato. L'etichetta verrà utilizzata nella visualizzazione dei valori e nel form di modifica.
