Layout settings (2.0.0-beta3) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Image
pt: Imagem

en: Background
pt: Fundo

en: Color
pt: Cor

en: Ignore
pt: Ignorar

en: Relative
pt: Relativo

en: Classes
pt: Turmas

en: About
pt: Sobre

en: Absolute
pt: Absoluto

en: Gradient
pt: Degradê

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
pt: A chave é o valor armazenado. O rótulo será usado na exibição dos valores e nos formulários de edição.

en: Allowed extensions: gif png jpg jpeg
pt: Extensões permitidas: gif png jpg jpeg
