Layout Components (3.0.0) - en to ug translation catalogue (47 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Item
ug: تۈرلەر

en: Groups
ug: گۇرۇپپىلار

en: Type
ug: تىپى

en: Description
ug: بايانى

en: Disable
ug: تاقاش

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: None
ug: يوق

en: Image
ug: سۈرەت

en: Center
ug: ئوتتۇرىغا توغرىلاش

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Background
ug: تەگلىك

en: Top
ug: ئۈستى

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: Text
ug: تېكىست

en: All
ug: ھەممە

en: Bottom
ug: ئاستى

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Colors
ug: رەڭلەر

en: Border
ug: چۆرىسى

en: Align
ug: توغرىلاش

en: Text color
ug: تېكىست رەڭگى

en: Color
ug: رەڭ

en: Full
ug: تولۇق

en: Configure block
ug: تارماق رايوننى تەڭشەش

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: Red
ug: قىزىل

en: Purple
ug: بىنەپشە

en: Green
ug: يېشىل

en: Blue
ug: كۆك

en: Orange
ug: سارغۇچ

en: About
ug: ھەققىدە

en: Styles
ug: شەكلى

en: Structure
ug: بېكەت قۇرۇلمىسى

en: Long text
ug: ئۇزۇن تېكىست
