Layout Components (8.x-1.1-beta2) - en to ast translation catalogue (30 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Type
ast: Triba

en: Description
ast: Descripción

en: Disable
ast: Desactivar

en: Size
ast: Tamañu

en: Image
ast: Imaxe

en: Center
ast: Centru

en: Settings
ast: Preferencies

en: Label
ast: Etiqueta

en: Default
ast: Predefiníu

en: Top
ast: Cimeru

en: Anchor
ast: Anclax

en: Display
ast: Pantalla

en: Text
ast: Testu

en: All
ast: Too

en: Bottom
ast: Abaxo

en: To
ast: Pa

en: From
ast: De

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Width
ast: Anchu

en: Height
ast: Altu

en: Maximum
ast: Máximu

en: Medium
ast: Mediu

en: General
ast: Xeneral

en: Background color
ast: Color de fondu

en: Text color
ast: Color del testu

en: Basic
ast: Básicu

en: Configure block
ast: Configurar bloque

en: Left
ast: Izquierda

en: Right
ast: Derecha
