Layout Components (8.x-1.1-beta2) - en to km translation catalogue (39 entries)

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Item
km: ធាតុ

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Disable
km: បិទ

en: Size
km: ទំហំ

en: Image
km: រូប​ភាព

en: Center
km: កណ្តាល

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Label
km: ស្លាក

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Top
km: កំពូល

en: Anchor
km: យុថ្កា

en: Display
km: បង្ហាញ

en: Text
km: អត្ថបទ

en: All
km: ទាំងអស់

en: Bottom
km: បាត

en: To
km: ជូន​ចំពោះ

en: From
km: ពី

en: Custom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Width
km: ទទឹង

en: Height
km: កម្ពស់

en: Maximum
km: អតិបរមា

en: Medium
km: មធ្យម

en: General
km: ទូទៅ​

en: Background color
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ

en: Text color
km: ពណ៌​អត្ថបទ

en: Basic
km: មូល​ដ្ឋាន

en: Color
km: ពណ៌

en: Configure block
km: ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្លុក

en: Left
km: ឆ្វេង

en: Right
km: ស្តាំ

en: Minimum
km: អប្បបរមា

en: Blue
km: ពណ៌​ខៀវ

en: About
km: អំពី

en: Interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់

en: %name must be a number.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​លេខ​ ។

en: Structure
km: រចនា​សម្ព័ន្ធ

en: Long text
km: អត្ថបទ​វែង
