Layout Components (8.x-1.13-beta2) - en to cs translation catalogue (66 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Item
cs: Položka

en: Type
cs: Typ

en: Description
cs: Popis

en: Disable
cs: Vypnout

en: On
cs: Zapnuto

en: Size
cs: Velikost

en: None
cs: Žádné

en: Image
cs: Obrázek

en: Center
cs: Na střed

en: Settings
cs: Nastavení

en: Label
cs: Popisek

en: Default
cs: Výchozí

en: Top
cs: Nahoru

en: Anchor
cs: Ukotvení

en: Display
cs: Zobrazit

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Vertical
cs: Svislý

en: All
cs: Vše

en: Bottom
cs: Dole

en: Off
cs: Vypnuto

en: To
cs: Komu

en: From
cs: Od

en: Custom
cs: Vlastní

en: Fields
cs: Pole

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Range
cs: Rozsah

en: Medium
cs: Střední

en: General
cs: Obecné

en: Align
cs: Zarovnání

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Text color
cs: Barva textu

en: Basic
cs: Základní

en: Color
cs: Barvy

en: Folder
cs: Složka

en: Full
cs: Celé

en: Font size
cs: Velikost fontu

en: Configure block
cs: Nastavit blok

en: Red
cs: Červená

en: Style
cs: Styl

en: Green
cs: Zelená

en: Blue
cs: Modrý

en: Change layout
cs: Změnit rozložení

en: Border color
cs: Barva okraje

en: About
cs: Popis

en: Column
cs: Sloupec

en: Regions
cs: Regiony

en: Opacity
cs: Neprůhlednost

en: Styles
cs: Styly

en: Interface
cs: Rozhraní

en: Entity Type
cs: Typ entity

en: %name must be a number.
cs: %name musí být číslo.

en: Structure
cs: Struktura

en: Title type
cs: Typ titulku

en: Long text
cs: Dlouhý text

en: Remove block
cs: Odstranit blok

en: Video URL
cs: Adresa URL videa

en: Entity Id
cs: ID entity

en: %name is not a valid number.
cs: %name není platné číslo.

en: %name must be higher than or equal to %min.
cs: %name musí být vyšší nebo rovno %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
cs: %name musí být nižší nebo rovno %max.

en: Large (480×480)
cs: Velký (480x480)

en: Medium (220×220)
cs: Střední (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
cs: Náhled (100x100)
