Layout Components (8.x-1.17-beta2) - en to is translation catalogue (41 entries)

en: Title
is: Titill

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Disable
is: Afvirkja

en: Size
is: Stærð

en: None
is: Engin

en: default
is: sjálfgefið

en: Image
is: Mynd

en: Center
is: Miðja

en: Settings
is: Stillingar

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Background
is: Bakgrunnur

en: Top
is: Toppur

en: Text
is: Texti

en: Theme
is: Þema

en: Horizontal
is: Lárétt

en: Vertical
is: Lóðrétt

en: All
is: Allt

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Fields
is: Svæði

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Medium
is: Miðlungs

en: General
is: Almennt

en: Background color
is: Bakgrunnslitur

en: Text color
is: Litur á texta

en: Basic
is: Einfalt

en: Color
is: Litur

en: Font size
is: Leturstærð

en: Configure block
is: Stilla blokk

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Style
is: Stíll

en: Tabs
is: Flipar

en: Blue
is: Blár

en: About
is: Um

en: Column
is: Dálkur

en: Structure
is: Uppbygging
