Layout Components (8.x-1.17-beta2) - en to ka translation catalogue (36 entries)

en: Title
ka: სათაური

en: Type
ka: ტიპი

en: Description
ka: აღწერა

en: Disable
ka: გამორთვა

en: Size
ka: ზომა

en: None
ka: არცერთი

en: Image
ka: სურათი

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Label
ka: სათაური

en: Top
ka: ზედა

en: Text
ka: ტექსტი

en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: Vertical
ka: ვერტიკალური

en: All
ka: ყველა

en: Bottom
ka: ქვემოთ

en: To
ka: მიმღები

en: From
ka: ვისგან

en: Fields
ka: ველები

en: Width
ka: სიგანე

en: Height
ka: სიმაღლე

en: Maximum
ka: მაქსიმუმი

en: Medium
ka: საშუალო

en: General
ka: ზოგადი

en: Background color
ka: ფონის ფერი

en: Text color
ka: ტექსტის ფერი

en: Color
ka: ფერი

en: Button
ka: ღილაკი

en: Full
ka: სრული

en: Configure block
ka: ბლოკის კონფიგურირება

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Style
ka: სტილი

en: Minimum
ka: მინიმუმი

en: Blue
ka: ლური

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: Structure
ka: სტრუქტურა
