Layout Components (8.x-1.20-beta2) - en to es translation catalogue (97 entries)

en: Title
es: Título

en: Item
es: Elemento

en: Type
es: Tipo

en: Description
es: Descripción

en: Disable
es: Desactivar

en: On
es: Activado

en: Yes
es: Sí

en: Size
es: Tamaño

en: Links
es: Enlaces

en: None
es: Ninguno

en: Image
es: Imagen

en: Center
es: Centrado

en: Settings
es: Configuración

en: Label
es: Etiqueta

en: Default
es: Por defecto

en: Background
es: Fondo

en: Top
es: Superior

en: View
es: Ver

en: Section
es: Sección

en: Anchor
es: Anclaje

en: Display
es: Presentación

en: Text
es: Texto

en: Theme
es: Tema

en: Layout
es: Diseño

en: All
es: Todo(s)

en: Bottom
es: Inferior

en: Url
es: URL

en: Off
es: Desactivado

en: To
es: Para

en: From
es: Desde

en: Custom
es: Personalizado

en: Fields
es: Campos

en: Video Upload
es: Subida de vídeo al servidor

en: Width
es: Ancho

en: Height
es: Alto

en: Maximum
es: Máximo

en: Range
es: Rango

en: Medium
es: Medio

en: Colors
es: Colores

en: Border
es: Borde

en: Align
es: Alinear

en: Background color
es: Color de fondo

en: Text color
es: Color del texto

en: Basic
es: Básico

en: Folder
es: Directorio

en: Full
es: Completo

en: Font size
es: Tamaño de fuente

en: Configure block
es: Configurar bloque

en: Left
es: Izquierda

en: Right
es: Derecha

en: Red
es: Rojo

en: Slow
es: Lento

en: Fast
es: Rápido

en: Reference
es: Referencia

en: Video
es: Vídeo

en: Style
es: Estilo

en: Orientation
es: Orientación

en: Purple
es: Púrpura

en: Node reference
es: Referencia a nodo

en: Minimum
es: Mínimo

en: Green
es: Verde

en: Blue
es: Azul

en: Orange
es: Naranja

en: Change layout
es: Cambiar diseño

en: Border color
es: Color de borde

en: Title color
es: Color de título

en: Radius
es: Radio

en: About
es: Acerca de

en: Column
es: Columna

en: Regions
es: Regiones

en: Step
es: Paso

en: Opacity
es: Opacidad

en: Pause
es: Pausa

en: Styles
es: Estilos

en: Interface
es: Interfaz

en: Configure column
es: Configurar columna

en: Entity Type
es: Tipo de entidad

en: %name must be a number.
es: %name debe ser un número.

en: Structure
es: Estructura

en: Title type
es: Tipo de título

en: Long text
es: Texto largo

en: Edit @title
es: Editar @title

en: Remove block
es: Eliminar bloque

en: Copy to clipboard
es: Copiar al portapapeles

en: Video URL
es: URL del vídeo

en: Entity Id
es: ID de entidad

en: Video type
es: Tipo del vídeo

en: %name is not a valid number.
es: %name no es un número válido.

en: Clipboard
es: Portapapeles

en: %name must be higher than or equal to %min.
es: %name debe ser mayor o igual que %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
es: %name debe ser menor o igual que %max.

en: Large (480×480)
es: Grande (480×480)

en: Medium (220×220)
es: Medio (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
es: Miniatura (100×100)

en: @entity being viewed
es: @entity siendo visto

en: Choose a layout for this section
es: Elija un diseño para esta sección

en: Media Library thumbnail (220×220)
es: Miniatura de Media Library (220×220)
