Layout Components (8.x-1.23-beta2) - en to ku translation catalogue (42 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Item
ku: دانە

en: Type
ku: جۆر

en: Description
ku: دەربارە

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Size
ku: قەبارە

en: None
ku: هیچ

en: Image
ku: وێنە

en: Center
ku: ناوەڕاست

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Label
ku: پێناس

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Top
ku: سەرەوە

en: View
ku: پیشاندان

en: Anchor
ku: لەنگەر

en: Text
ku: دەق

en: All
ku: هەموو

en: Bottom
ku: ژێرەوە

en: Url
ku: به‌سته‌ر

en: To
ku: بۆ

en: From
ku: له‌لایەن

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Width
ku: پانی

en: Height
ku: بەرزی

en: Maximum
ku: گەورەترین

en: Medium
ku: مامناوەندی

en: General
ku: گشتی

en: Background color
ku: ڕەنگی پاشبنەما

en: Text color
ku: ڕه‌نگی نووسین

en: Basic
ku: سەرەتایی

en: Color
ku: ڕه‌نگ

en: Configure block
ku: بلۆکەکان ڕێک بخە

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: Minimum
ku: کەمترین

en: Blue
ku: شین

en: About
ku: دەربارە

en: Interface
ku: ڕووکار

en: Structure
ku: پێکهاتە

en: Long text
ku: دەقی درێژ
