Layout Components (8.x-1.30-beta2) - en to bn translation catalogue (25 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Size
bn: সাইজ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Image
bn: ছবি

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: All
bn: সমস্ত

en: Url
bn: ইউআরএল

en: To
bn: বরাবর

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Maximum
bn: সর্বোচ্চ

en: Medium
bn: মাঝারি

en: General
bn: সাধারণ

en: Color
bn: রং

en: Configure block
bn: ব্লক কনফিগার করুন

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Structure
bn: গঠন
