Layout Components (8.x-1.32-beta2) - en to cy translation catalogue (44 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Item
cy: Eitem

en: Groups
cy: Grwpiau

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disable
cy: Analluogi

en: On
cy: Ymlaen

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Size
cy: Maint

en: Links
cy: Dolenni

en: None
cy: Dim

en: Image
cy: Delwedd

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Default
cy: Diofyn

en: View
cy: Gweld

en: Display
cy: Dangos

en: Text
cy: Testun

en: Theme
cy: Thema

en: Horizontal
cy: Llorweddol

en: Vertical
cy: Fertigol

en: All
cy: I gyd

en: Off
cy: I ffwrdd

en: To
cy: I

en: From
cy: Gan

en: Custom
cy: Addasu

en: Fields
cy: Meysydd

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Medium
cy: Canolig

en: General
cy: Cyffredinol

en: Text color
cy: Lliw testun

en: Basic
cy: Sylfaenol

en: Color
cy: Lliw

en: Configure block
cy: Ffurfweddu'r bloc

en: Red
cy: Coch

en: Style
cy: Arddull

en: Green
cy: Gwyrdd

en: Blue
cy: Glas

en: Orange
cy: Oren

en: Column
cy: Colofn

en: Interface
cy: Rhyngwyneb

en: Structure
cy: Strwythur

en: Long text
cy: Testun hir
