Layout Components (8.x-1.5-beta2) - en to sv translation catalogue (85 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Item
sv: Artikel

en: Type
sv: Typ

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disable
sv: Inaktivera

en: On
sv: På

en: Size
sv: Storlek

en: None
sv: Ingen

en: Image
sv: Bild

en: Center
sv: Centrerad

en: Settings
sv: Inställningar

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: Background
sv: Bakgrund

en: Top
sv: Överst

en: Section
sv: Sektion

en: Anchor
sv: Ankare

en: Display
sv: Visa

en: Theme
sv: Tema

en: Horizontal
sv: Horisontell

en: Vertical
sv: Vertikal

en: All
sv: Alla

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Url
sv: URL

en: Off
sv: Av

en: To
sv: Till

en: From
sv: Från

en: Custom
sv: Anpassad

en: Fields
sv: Fält

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Maximum
sv: Största

en: Medium
sv: Mellan

en: General
sv: Allmän

en: Colors
sv: Färger

en: Align
sv: Justera

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Text color
sv: Textfärg

en: Basic
sv: Grundläggande

en: Color
sv: Färg

en: Full
sv: Fullständig

en: Manual
sv: Manuell

en: Font size
sv: Teckenstorlek

en: Configure block
sv: Konfigurera block

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Red
sv: Röd

en: Slow
sv: Långsam

en: Fast
sv: Snabb

en: Reference
sv: Referens

en: Style
sv: Stil

en: Orientation
sv: Orientering

en: Purple
sv: Lila

en: Minimum
sv: Lägsta

en: Green
sv: Grön

en: Blue
sv: Blå

en: Auto
sv: Automatiskt

en: Change layout
sv: Ändra layout

en: Border color
sv: Kantfärg

en: Radius
sv: Radie

en: About
sv: Om

en: Column
sv: Kolumn

en: Regions
sv: Regioner

en: Step
sv: Steg

en: Opacity
sv: Opacitet

en: Ratio
sv: Förhållande

en: Border size
sv: Kantbredd

en: Styles
sv: Stilmallar

en: Interface
sv: Gränssnitt

en: Configure column
sv: Konfigurera kolumn

en: %name must be a number.
sv: %name måste vara ett tal.

en: Structure
sv: Struktur

en: Title type
sv: Typ av titel

en: Select field
sv: Välj fält

en: Long text
sv: Lång text

en: Edit @title
sv: Redigera @title

en: Remove block
sv: Ta bort block

en: Video URL
sv: URL för video

en: %name is not a valid number.
sv: %name är inte ett giltigt nummer.

en: %name must be higher than or equal to %min.
sv: %name måste vara högre än eller lika med %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
sv: %name måste vara lägre än eller lika med %max.

en: Large (480×480)
sv: Stor (480×480)

en: Medium (220×220)
sv: Mellan (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
sv: Miniatyr (100×100)

en: Media Library thumbnail (220×220)
sv: Miniatyrbild för mediebibliotek (220 × 220)
