Layout Components (8.x-1.5-beta2) - en to te translation catalogue (36 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Item
te: అంశం

en: Type
te: రకం

en: Description
te: వివరణ

en: Size
te: కొలత

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Image
te: బొమ్మ

en: Settings
te: అమరికలు

en: Label
te: లేబుల్

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Top
te: పైన

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Display
te: చూపు

en: Text
te: పాఠ్యం

en: Theme
te: అలంకారం

en: All
te: అన్నీ

en: To
te: ఎవరికి

en: From
te: నుండి

en: Width
te: వెడల్పు

en: Height
te: ఎత్తు

en: Maximum
te: గరిష్ఠం

en: Medium
te: మధ్యస్థం

en: General
te: సాధారణ

en: Text color
te: పాఠ్యపు రంగు

en: Color
te: రంగు

en: Full
te: పూర్తి

en: Left
te: ఎడమ

en: Right
te: కుడి

en: Style
te: శైలి

en: Minimum
te: కనిష్ఠం

en: Blue
te: నీలం

en: About
te: గురించి

en: %name must be a number.
te: %name అన్నది సంఖ్య అయివుండాలి.

en: Structure
te: నిర్మాణం

en: Large (480×480)
te: పెద్దది (480×480)

en: Medium (220×220)
te: మధ్యస్థం (220×220)
