Layout Components (8.x-1.7-beta2) - en to jv translation catalogue (41 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Type
jv: Tipe

en: Description
jv: Katrangan

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Size
jv: Ukuran

en: None
jv: Nihil

en: Image
jv: Gambar

en: Settings
jv: Sétingan

en: Label
jv: Judul

en: Default
jv: Gawan

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Anchor
jv: Jangkar

en: Display
jv: Tampilan

en: Text
jv: Teks

en: Theme
jv: Tema

en: Horizontal
jv: Horisontal

en: Vertical
jv: Vertikal

en: All
jv: Kabèh

en: Bottom
jv: Ngisor

en: To
jv: Marang

en: Custom
jv: Kostum

en: Fields
jv: Field

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Medium
jv: Sedheng

en: General
jv: Umum

en: Align
jv: Rata

en: Background color
jv: Warna Background

en: Text color
jv: Warna tèks

en: Basic
jv: Dasar

en: Color
jv: Kelir

en: Font size
jv: Ukuran huruf

en: Configure block
jv: Konfigurasi Blok

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: About
jv: Ngenani

en: Interface
jv: Polatan

en: %name must be a number.
jv: %name kudu diisi angka.

en: Structure
jv: Struktur

en: Long text
jv: Teks dawa
