Layouter - WYSIWYG layout templates (8.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Next
id: Selanjutnya

en: Submit
id: Kirim

en: Cancel
id: Batal

en: Content types
id: Jenis konten

en: Image
id: Gambar

en: Image settings
id: Pengaturan gambar

en: Text
id: Teks

en: Caption
id: Keterangan

en: Alternative text
id: Teks alternatif

en: Upload destination
id: Tujuan unggahan

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
id: Pilih tempat berkas terakhir harus disimpan. Penyimpanan berkas pribadi memiliki overhead yang jauh lebih besar daripada berkas publik, namun memungkinkan akses terbatas ke berkas dalam bidang ini.

en: Text formats
id: Format teks

en: Image styles
id: Gaya gambar

en: Image style
id: Gaya gambar
