Layouter - WYSIWYG layout templates (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Next
it: Seguente

en: Submit
it: Invia

en: Cancel
it: Annulla

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Image
it: Immagine

en: Image settings
it: Impostazioni immagine

en: Text
it: Testo

en: Caption
it: Didascalia

en: Alternative text
it: Testo alternativo

en: Upload destination
it: Destinazione file caricati

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
it: Seleziona dove i file dovranno essere memorizzati. I file privati hanno un costo di gestione maggiore ma permettono l'accesso limitato ai file memorizzati in questo campo.

en: Text formats
it: Formati del testo

en: Image styles
it: Stili per le immagini

en: Image style
it: Stile immagine
