Layouter - WYSIWYG layout templates (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Next
uk: Наступний

en: Submit
uk: Надіслати

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Image
uk: Зображення

en: Image settings
uk: Налаштування зображення

en: Text
uk: Текст

en: Caption
uk: Підпис

en: You can also
uk: Ви також можете

en: Alternative text
uk: Альтернативний текст

en: Upload destination
uk: Шлях призначення для відвантажень

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
uk: Вкажіть кінцеве місце збереження файлів. Приватне сховище файлів забирає більше ресурсів, ніж загальнодоступне, але дозволяє обмежити доступ до файлів лише через це поле.

en: Text formats
uk: Текстові формати

en: Image styles
uk: Стилі зображень

en: Image style
uk: Стиль зображення
