Layouter - WYSIWYG layout templates (8.x-1.1) - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Next
ar: التالي

en: Submit
ar: إضافة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Image
ar: الصورة

en: Image settings
ar: إعدادات الصورة

en: Text
ar: نص

en: Caption
ar: شرح

en: Upload destination
ar: وجهة الرفع

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ar: حدد أين يجب تخزين الملفات النهائية. التخزين الخاص للملف يضع قيودا أكثر من التخزين العام، لكنه يسمح بوصول محدود للملفات لهذا الحقل.

en: Text formats
ar: تنسيقات النص

en: Image styles
ar: أنماط الصور

en: Image style
ar: نمط الصورة
